poprzedni
Następny

Strength & Conditioning Education Center

Strength & Conditioning Education Center powstało, aby umożliwić sportowcom dostęp do najskuteczniejszych metod przygotowania motorycznego w formie treningów, konsultacji, szkoleń, seminariów i artykułów.

Celem SCEC jest również podnoszenie poziomu sportowego poprzez szkolenie trenerów przygotowania motorycznego, trenerów personalnych, trenerów sportowych oraz fizjoterapeutów. Przekazywana wiedza to połączenie badań naukowych i wieloletnich doświadczeń w pracy ze sportowcami.

Moja współpraca ze SCEC rozpoczęła się w 2017 roku…

…kiedy to poszukiwałem możliwie najlepszej opieki w Polsce dla Joanny Jędrzejczyk. Znając SCEC z prowadzonych szkoleń z zakresu przygotowania fizycznego, postanowiłem odezwać się do Mirosława Babiarza. Okazało się, że nasza filozofia pracy ze sportowcami jest podobna i wzajemnie się uzupełnia. Tak zacząłem współpracę z twórcami Strength & Conditioning Education Center - Mirosławem Babiarzem i Arturem Packiem.

O

Obecnie łączymy nasze siły w opiece nad sportowcami podczas rehabilitacji, a także tworząc dla nich programy zapobiegające kontuzjom przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności sportowej. W ramach tego projektu tworzyliśmy kilka szkoleń łączących wiedzę z zakresu fizjoterapii i przygotowania fizycznego. Są to m.in.: „Przygotowanie motoryczne i fizjoterapia w sportach walki”, „ACL - od kontuzji do pełnej sprawności” czy „Zdrowy Bark”.